درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات دوره آموزشی

مدت دوره

3:35:53

تعداد ویدیوها

8

تعداد کامنت ها

13

خرید دوره | 41,250

حجم دوره: 1,171 مگابایت

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 208959
رتبه:4
607
256
28
1192
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

آموزش سفال (مقدماتی)

تاریخ 4 ماه قبل
نظرات 6
بازدیدها 102
سلام خدمت دوستان توسینسویی و سلام به علاقه مندان به هنر سفال. پویان عارف پور هستم یکی از بنیانگذاران وبسایت توسینسو که تا الان با آموزشهای مختلفی مثل فتوشاپ، افترافکتس، زبان تخصصی آی تی و اخیرا کورل در خدمت بزرگواران بوده ام.

پیش از اینکه آموزشها رو شروع کنم میخوام یه مقدمه ای رو خدمتتون عرض کنم که چه شد که میخوام آموزشش رو در سایت بذارم... داستان واقعی خودم : چند وقت پیش بود که یهو یاد جوونیا افتادم که یکدفعه ای یه کیسه گچ بر میداشتم و برای خودم یه مجسمه ای میساختم البته حالا من میگم مجسمه شما درنظر بگیرید مثل اینایی که یه فلوت میبینن و بدون هیچ آموزشی توی فلوت فوت میکنن بنظر خودشون آهنگ میزنن ولی بقیه یه صداهای گوش خراشی میشنون منم یه چیزایی میساختم من بهش میگفتم مثلا اسب بقیه میگفتن "هَع؟؟؟" ولی بعدا رفتم دانشگاه و سربازی و کار و خلاصه این علاقه در تلاطم بالا پایینهای زندگی و روزمرگی گم شد.

الان توی سی و خورده ای سالگی فهمیدم و میخوام این تجربه رو به جوانترها بخصوص منتقل کنم که در هیچ مرحله ای از زندگی "فرصت پیش نمیاد، فرصت رو باید ایجاد کنین" حالا چه منظور از فرصت وقت باشه، چه موقعیت. این شد که در یک روز زیبای پاییزی رفتم توی اینترنت سرچ کردم مه یه آموزشگاه مجسمه سازی با سفال پیدا کنم چون این روزها دیگه وقت الک کردن گچ رو ندارم ولی چشمتون روز بد نبینه هرچی ما بیشتر میگشتیم بیشتر مایوس میشدیم و دیدیم هرچقدر آگهی آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی و آموزش آرایش و ناخن و این چیزا زیاد شده، آموزش های هنری محوتر شده و حتی چندتا آموزشگاهی هم که پیدا کردم که آموزش مجسمه سازی نوشته بودند زنگ زدم گفتن دیگه آموزشش رو نداریم.

دردسرتون ندم با خودم گفتم اینهمه چیزای مختلف رو خودم با سرچ یاد گرفتم اینیکی هم روش ! زدیم به صف رندان هرچه بادا... که دیدیم در صف رندان هم نبود ! یه آموزش که بیاد از اول بگه گِل رو چجوری درست کنین هم، چه در فارسی چه در انگلیسی ندیدم. توی یکی از ویدیوهای بلاد کفر طرف گفت برین گل رو از فروشگاههای لوازم تحریری بخرین ! "خب پس لوازم تحریریها دارن عیول" ... نداشتند هیچ ، یک جوری هم به سرتا پای من نگاه می کردن یعنی مگه از فضا اومدی یا از پشت کوه اومدی که نمیدونی انجا از اینا ندارن؟؟

در نهایت یه آموزشگاهی دیدم نوشته آموزش سفال گفتم کاچی به از هیچی منتهی رفتم و آدرس رو پیدا نکردم ولی از شانس خوب من سر صحبت با راننده که مثل خودم بگو بخندی بود باز شد و کنجکاو بود آموزشگاهی که دنبالش بودم برای چی بود و توضیح دادم که قضیه اینه و گفتم اگر حتی میدونستم گِلش رو از کجا میشه گیر آورد خودم شروع می کردم." برگشت گفت "من برای دخترم که مدرسه میره گل سفال خریدم چون توی مدرسشون کلاسش رو گذاشتن. فرهنگسرا داره..." و به این ترتیب رفتم فرهنگسرا گفتم گِل و ابزار سفال میخوام .خانوم جوانی که متصدی بود پرسید "کدومش؟" من قیافم شبیه ارور 404 شد و اینطور مواقع برای اینکه نگم همینطوری بدون اطلاع اومدم یه چیزی بخرم گفتم "نمیدونم برای برادرزادم میخوام ... رفته کلاس گفتن بخرین..." باز هم خلاصه کنم یه چیزایی خریدم که نباید میخریدم و یک چیزایی نداشتن و درنتیجه نخریدم که باید میخریدم !

اومدم خونه با چیزایی که از خمیر بازی مدرسه یادم بود چندتا گل ساختم و خشک شدند و فکر کردم سفال همینه و بعد که رفتم کلاس فهمیدم نه و ای دل غافل کوره میخواد ، بعد این رنگی که زدم میره اون تو میسوزه بعد یه این نازکی اصلا نمیشه ...

آموزش سفال ، مقدمه


با خودم فکر کردم چرا برای خوشنویسی کلاس کمه ، برای سفال کلاس کمه ؟ برای هنرهای ایرانی کلاس کمه ولی برای اینهمه کلاس زبان مثلا هست. شاید به قول فروشنده فرهنگسرا "تا سه چهار سال پیش خیلیا میومدن کلاس سفال ولی الان دیگه کسی نمیخواد". چراش رو نمیدونم ولی من رفتم و به ظاهر استعدادم هم خوب بود پس با اجازه دوره مقدماتی رو شروع می کنم و ایشالا اگر عمری باقی بود بعدا مراحل پیشرفته تر رو هم در خدمتتون خواهم بود.

در قسمت بعدی یک سری کلیات مثل انواع سفال و شاخه های سفالگری مثل سفال با چرخ ، سفال دستی ، برجسته کاری ، و مراحل و ابزار رو میگم و از جلسات بعدیش ایشالا شروع میکنیم به خلق ظروف سفال و با آموزشهای ویدیویی پیش میریم. این کار توی خونه هم امکان پذیره و محیط کوچیک هم جواب میده حتی یه گوشه از اتاق روی یه سفره.

به امید دیدار.
برچسب ها
ردیف عنوان حجم (مگابایت) مدت زمان قیمت
1 آموزش سفال (مقدماتی) 0 0 ثانیه رایگان
2 آموزش سفال - قسمت اول : گِل سفالگری را از کجا بیابیم ؟ 75 17 دقیقه و 40 ثانیه رایگان
3 آموزش سفال - قسمت دوم: روش انگشتی 118 15 دقیقه و 35 ثانیه رایگان
4 آموزش سفال - قسمت سوم: ابزارهای دوره حجم 95 10 دقیقه و 11 ثانیه رایگان
5 آموزش سفال - قسمت چهارم : تراش سفال دونَم 134 29 دقیقه و 45 ثانیه 5,000 تومان
6 آموزش سفال - قسمت پنجم : روش فیتیله - بخش اول 253 49 دقیقه و 56 ثانیه 40,000 تومان
7 آموزش سفال - قسمت پنجم : روش فیتیله - بخش دوم 151 26 دقیقه و 36 ثانیه 15,000 تومان
8 آموزش سفال - قسمت پنجم : روش فیتیله - بخش سوم 238 44 دقیقه و 25 ثانیه 10,000 تومان
9 آموزش سفال - قسمت ششم: اسلب 103 21 دقیقه و 45 ثانیه 5,000 تومان
دوره مجموعه کل دوره 1,171 3 ساعت و35 دقیقه و 53 ثانیه 75,000 تومان
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • سلام
  البته من گل سفال از لوازم تحریری گرفتم برای پسرم ....اون لوازم و تحریریهایی که جسارت کردن ، خودشون بی اطلاع بودن.....
  راستی این ترکیب عکس ، کیبرد و گل های سفالی (کیبرد کامپیوتر و گل بازی ) کنار هم خیلی جالبه .حتی فکر کنم این گلها روی کیبرد هم ریخته.....
  میبینی مهندس به خاطر همین خراب کاریهاست که گل و سفال کم شده... زدی همه جا رو کثیف کردی ....
 • سلام. دقیقا همه جای دنیا از لوازم تحریریها مخرن. چندوقت پیش میخواستم آموزش ساختچند نوع از مچبندهای پاراکورد رو بذارم ولی توی کرج نخش هیچ جا نبود و تقریبا هیچکدوم از خرازیها حتی اسمش رو نشنیده بودن احتمالا به زودی با "بند کفش" اجراش کنم 😂

  درخصوص خرابکاری باید اون موقع که توی اتاقم گچ الک می کردم رو میدیدی و اون کیبورد دیگه الان فقط شنا نکرده اگرنه به باد و خاک و آتش مقاوم شده و اصن یکی از خواص زندگی مجردی همینه که این شلخته بازیها رو انجام بدی با دمپایی و وردنه نیان سروقتت 😜
 • از قدیم میگن خانمهای ترک بسیار تمیز هستند و به تمیزی خونه زندگیشون خیلی بها میدن پس در انتخاب همسر بسیار دقت کنید .خخخخخخ......... (باور کنید من علم غیب ندارم)
 • از قدیم گفتم باز هم میگم من تا آخر عمر مجرد خواهم بود 😜
 • شب دراز است و قلندر بیدار.....😜
 • این قلندر بنده خدا بیست ساله که از دست من خواب نداره منتظره من به سرانجامی برسم در این مورد 😁

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید